W jakich kwestiach rekruterzy najczęściej mijają się z prawdą?

Pracodawcy, którym zależy na zatrudnianiu świetnych specjalistów, będą robić wiele, aby zatrzymać najlepszych. Niestety, w wielu przypadkach kończy się na obietnicach.

Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy rekrutacyjnej?

1. Work life-balance
Żaden rekruter nie wspomni na rozmowie kwalifikacyjnej w Legnicy o tym, że pracownicy często muszą harować w ramach nieprzewidzianych nadgodzin. Do tego dochodzi konieczność zabierania pracy do domu oraz kwestia konsultowania różnych problemów z pracownikami przebywającymi na urlopach lub zwolnieniach lekarskich.

2. Informacja zwrotna
Wielu kandydatów nie doczekuje się odzewu ze strony rekrutera. Kultura wymaga przekazania wiadomości niezależnie od wyniku rekrutacji, ale niektórzy szefowie wychodzą z założenia, że przykrych informacji lepiej wcale nie przekazywać. Jeśli bardzo zależy Ci na odpowiedzi, możesz sam skontaktować się z firmą, nawet jeśli podejrzewasz, że wybrali innego kandydata. Informacja zwrotna bywa bardzo przydatna – dzięki niej możesz uniknąć powielania błędów.

3. Wynagrodzenie jest zależne od umiejętności i stażu
Zdarza się, że można znaleźć takie zapisy w ofertach pracy w Legnicy. W rzeczywistości takie hasło może oznaczać tyle, że jesteś dla danej firmy za drogi.

4. Pracownik może liczyć na wysokie premie
Jeśli podczas rekrutacji potencjalny szef obiecuje złote góry, ale jednocześnie na umowie, którą Ci podsuwa, widnieje kwota zasadnicza w granicach najniższej krajowej, to lepiej dopytaj się o sposób naliczania prowizji. Może okazać się np., że premię uzyskuje się dopiero po zrealizowaniu ambitnego planu sprzedażowego, którego założenia wydają się zdawać nierealne do osiągnięcia.

5. Pakiet benefitów
Świadczenia socjalne są modne i pozwalają oszczędzić, ale pamiętaj, że są różne pakiety socjalne (w wersjach podstawowych i bogatszych).

To oczywiste, że w czasach rynku pracownika, rekruterzy głowią się nad tym, czym zachęcić kandydatów. Zanim wybierzesz się na rozmowę o pracę, zapoznaj się z opiniami na temat danej firmy w Internecie, a także sprawdź, jakie są przeciętne warunki pracy na stanowisku, o jakie się starasz – to może okazać się punktem wyjścia dla negocjacji.

Powiązane posty

1 comment for this post
  1. kocur

    Kandydaci także często mijają się z prawdą 😉

Dodaj komentarz Required fields are marked *